Astrologické konstelace

 

Každá planeta naší sluneční soustavy představuje jednotlivou část naší osobnosti. Merkur je naše komunikace, Slunce představuje otce, vztah k autoritám, místo, kde můžeme zazářit, Luna ukazuje kvalitu mateřského principu, rodiny, tradic. To, jak tyto povahové složky plní svoji roli, je dáno okamžikem našeho narození a lze to odhalit při sestavování nativního horoskopu. Stejně jako mají v horoskopu různé vztahy planety mezi sebou, zrovna tak je tomu i se složkami naší osobnosti, či nejbližšími společenstvími – mezi členy rodiny, přáteli, kolegy. I ony mají mezi sebou určité vazby, které nás svojí harmonií či nefunkčností silně ovlivňují.

Co bude náplní našeho setkání?

Člověk, pro nějž je daná konstelace stavěna, si sám z účastníků intuitivně vybírá zástupce jednotlivých planet, až má před svými zraky všechny složky své osobnosti – „planety“. Pro navození patřičné atmosféry hraje motivující hudba a zástupci planet dostanou speciální pomůcky, které jim umožní ztotožnit se s rolí planety a konstelace začíná. Planety se různě sdružují, vedou dialogy, vstupují do interakce a před vlastníkem horoskopu, který veškeré dění pozoruje z povzdálí, se odvíjí jeho osobní příběh.

Astrologické konstelace v sobě spojují astrologický pohled na planetární archetypy a a systemický přístup podobně jako v rodinných konstelacích.

 

Jsem moc ráda,že jsem měla možnost se účastnit astrologických konstelací.
Z předešlých let jsem znala rodinné konstelace,takže jsem si dovedla více představit, co se bude dít na astrologických. V rodinných řeknete, co chcete a vyberete si do své konstelace z ostatních účastníků semináře zástupce za své příbuzné, nejčastěji za rodiče. Nebo děti, partnera. A hlavně za sebe. Postavíte je na nějaké místo v místnosti a díváte se na ně co dělají, říkají. Většinou už během této akce vidíte a pochopíte nějaké souvislosti a většinou druhý, třetí den si řeknete „aha“ . Objeví se i různé emoce. Pláč , smích. Člověku docházejí věci, které před tím neviděl. Na stejnou věc získává jiný úhel pohledu.

V astrologických konstelacích si vybíráte své planety. Na mé první astrologické konstelaci se mi podařilo i zároveň prožít rodinné. Je to hodně propojené. Vlastně Slunce je otec, Luna matka…

Co jsem řešila v konstelacích?
Mé alergie a dýchání. Dostali jsme se na začátek mého života. K porodu. Rodila jsem se císařským řezem. Měla jsem obtočenou pupeční šňůru. A i to, že jsem se nerodila normálně porodními cestami, mělo na mě vliv, protože jsem si neprobojovala sama cestu na svět. Tak to prostě někdy je nikdo za to nemůže. Druhý den po konstelacích jsem večer v obývacím pokoji cvičila.Měla jsem puštěnou relaxační hudbu a stalo se něco, co mě hodně ovlivnilo. Mentálně jsem prožila své narození klasickým způsobem. Bylo to jiné. Od té doby si myslím,že jsem průbojnější.

Začaly se dít i další věci…
Třeba například to, že jsem překonala strach a rozhodla se, že přejdu přes žhavé uhlíky. To mě posunulo neuvěřitelně dál. Rozšířilo mé hranice. A jsem teď sebevědomější a šťastnější.

Děkuji moc Ivovi. Děkuji rodičům, že mi dali život.

Konstelace mohu doporučit všem, kteří chtějí se sebou něco udělat.

Lucie

 

Nejbližší termíny: Astrologické konstelace

Žádné naplánované události

Zpět na kurzy pro jednotlivce